برای نظافت منزل از چه شوینده هایی استفاده کنیم؟

سرویس نظافت منزل

اگر بدون کمک گرفتن از شرکت های خدمات نظافت، قصد نظافت منزل را داشته باشید، حتما برای نظافت اتاق خواب ، سرویس بهداشتی یا آشپزخانه، کارهای زیادی را باید انجام دهید. سخت ترین قسمت در مورد نظافت منزل، یافتن محصولات مناسب و خوب برای انجام این کار است. برای  نظافت منزل نیازی به صرف انرژی  و وقت زیادی ندارید، زیرا تنها آنچه شما نیاز دارید محصولات مناسبی هستند که به کارها سرعت بخشند. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی محصولاتی مناسب برای نظافتی بی نقص را به شما معرفی کنیم:

ساخت محلول شوینده جادویی برای نظافت منزل

یکی از محلول های بی نظیری که می توانید به صورت دست ساز آن را درست کنید و از قدرت جادویی آن در نظافت منزل شگفت زده شوید، ترکیب سرکه با آب خالی است. برای این ترکیب به ازای هر یک لیوان آب یک قاشق سرکه را اضافه کنید. می توانید محلول دست ساز خود را در داخل قوطی اسپری نگهداری کنید تا استفاده از آن آسان شود.

 

شوینده مناسب پاک کردن شیشه ها

اگر نگران پاک شدن لکه های سخت و چربی از روی سطوح شیشه ای هستید، ما به شما محلول دست ساز دیگری را معرفی می کنیم. این محلول از 1 فنجان الکل ، 1 لیوان آب و 1 قاشق غذاخوری سرکه تشکیل می شود. این ترکیب بی نظیر، به سرعت تمامی لکه های سرسخت را از بین برده و هم نشینی سرکه و الکل درون آن باعث می شود، شیشه ها تمیز و براق شوند.

شوینده ی مناسب اجاق گاز

نظافت اجاق گاز یکی از سخت ترین قسمت های تمیزکاری خانه است. به نظر می رسد که اثر لکه های چربی و یا غذاهای سوخته شده بر روی اجاق گاز همیشگی باشد و راهی برای خلاصی از آن ها وجود نداشته باشد. اما نگران نباشید با استفاده از محلول دست ساز تمامی لکه ها از بین خواهند رفت.

با اضافه کردن چند ماده ی دیگر به محلول جادویی می توانید ترکیب شوینده ی مناسب اجاق گاز را درست کنید. یک استکان صابون مایع، یک استکان نوشابه گازدار، نصف استکان نمک دریا را به محلول جادویی آب و سرکه اضافه کنید. اگر نگران بوی خاص این ترکیبات هستید، میتوانید مقداری اسانس های خوشبو کننده نیز به آن اضافه کنید. میتوانید محلول به دست آمده را درون قوطی اسپری نگهداری کنید.

برای اطمینان از، از بین رفتن لکه های سرسخت، ابتدا مقداری محلول را بر روی سطح اجاق گاز اسپری نموده و به مدت 30 دقیقه الی 1 ساعت صبر کنید. سپس با استفاده از اسفنج و یا مسواک لکه ها را از بین ببرید.

اگر به دنبال ماده شوینده ی تجاری هستید که به آسانی در دسترس باشد، می توانید برای پاک کردن سطح اجاق اجاز از محلول چند منظوره استفاده کنید که با مارک های تجاری مختلفی در بازار موجود هستند.

ماده شوینده مناسب جهت نظافت شیرآلات و سینک های استیل

شیرآلات و سینک های استیل، به سرعت جرم گرفته و درخشش و زیبایی خود را از دست می دهند، اما با تمیز کردن مرتب آن ها جرم های آن را از بین رفته و درخشش خاصی  پیدا می کنند. با استفاده از ترکیب جوش شیرین و خمیر دندان، می توانید به سرعت جرم های قسمت های استیل را از بین برده و آن ها را درخشان کنید. همچنین از این ترکیب برای تمیز کاری لکه های آب و به اصطلاح سفیدکی که بر روی برخی سطوح مشاهده می شود نیز میتوان استفاده کرد.

قسمت های براق خانه، یکی از نقاط قابل توجه در حین نظافت منزل هستند، زیرا درخشش آن ها باعث می شود خانه زیبا تر و تمیز تر به نظر برسد در نتیجه حتی اگر قصد دارید از نیرو های خدمات نظافت بهرمند شوید، از آن ها درخواست کنید تا با دقت بالایی به تمیز کاری این قسمت ها بپردازند.

ماده شوینده مناسب برای نظافت قهوه جوش و کتری های استیل

اثرات قهوه بر روی قهوه جوش ها و یا تغییر رنگ کتری های استیل، زیبایی آن ها را تحت تاثیر قرار میدهند، برای نظافت این وسایل میتوانید درون آن ترکیب سرکه و اب ریخته و بگذارید تا بجوشند، نسبت به میزان مقاوت و قدیمی بودن لکه ها صبر کنید تا سرکه کار خود را انجام دهد و لکه ها را از بین ببرد.

شوینده مناسب جهت نظافت قسمت های چوبی منزل

برای نظافت قسمت های چوبی منزل اعم از میزها، کابینت های چوبی، نرده های چوبی پنجره، درب های منزل و … می توانید از محلول آب لیمو، روغن زیتون و آب استفاده کنید. استفاده از آب تسویه شده و یا جوشانده شده از لکه شدن این قسمت ها جلوگیری می کند. محلول را بر روی سطح چوبی اسپری کرده، و با استفاده از پارچه ی نخی لکه ها را از بین ببرید.

شوینده ی مناسب برای نظافت کف منزل

نظافت و شستشوی کف منزل، به پوششی که برای کف در نظر گرفته اید بستگی دارد. اگر کف منزل و یا هر محیطی که قصد نظافت آن را دارید، با پارکت پوشیده شده است میتوانید از ترکیب آب و سرکه برای نظافت آن استفاده کنید. کف پوش های سرامیکی و موزاییک را با استفاده از آب گرم و صابون مایع و یا مایع ظرفشویی، تمیز کنید. توجه داشته باشید که استفاده از ماده های تمیز کننده ی قوی مانند وایتکس و یا رخشا باعث می شود لعاب سطح سرامیکی و یا موزاییکی از بین رفته و به مرور زمان زیبایی خود را از دست بدهد.

شوینده مناسب سرویس های بهداشتی

یکی از محل هایی که نظافت آن علاوه بر تاثیر گذاری بر زیبایی خانه، از لحاظ بهداشتی نیز بسیار حائز اهمیت است، نظافت سرویس بهداشتی خانه است. با استفاده از محلول سرکه با آب و یا جوش شیرین می توانید در زمان کوتاهی این محیط را تمیز کنید. اگر این کار را یک الی دو بار در هفته انجام دهید می توانید از پاکیزگی محیط اطمینان حاصل کنید.

 

در این مقاله سعی بر این داشتیم تا نکاتی جهت سرعت بخشیدن به نظافت منزل را برای شما عزیزان بازگو کنیم. اما بر هیچکسی پوشیده نیست که نظافت منزل و محل کار، عملی زمان بر و سنگین است. بهرمندی از نیروهای خدمات نظافت یکی از بهترین راهکار ها در دنیای پر مشغله ی امروزی است. خدمات نظافت پاک رویان کیارش با بهرمندی از بهترین نیروها، همواره آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *