نحوه تمیز و براق کردن پنجره منزل یا محل کار

نظافت منزل و پنجره ها

دستیابی به پنجره های پاکیزه و براق در خانه و یا محل کار می تواند چالش بزرگی باشد. اغلب اوقات ما ساعت ها را صرف اسپری کردن و پاک کردن پنجره ها می کنیم اما تفاوت چندانی ایجاد نمیشود و تقریباً به اندازه قبل کثیف به نظر می رسند. با این وجود ، با استفاده از ابزارها و روش های صحیح می توانید این کار پر زحمت را ساده تر کنید ، با استفاده از مطالبی که برایتان آماده کرده ایم میتوانید سطح شیشه های خانه و یا محل کارتان را درخشان و تمیز کنید و مطمئن باشید که در دراز مدت صرفه جویی زیادی در وقت و هزینه را برای شما به ارمغان می آورد. لطفا در ادامه همراه ما باشید.

تمیز کردن پنجره ها در روز های ابری

ممکن است فکر کنید این مسئله خلاف منطق است زیرا می توانید با جریان هوا از نور خورشید ، خاک بر روی شیشه پنجره را بهتر ببینید. اما باید بدانید بهترین راه برای تمیز کردن و براق کردن پنجره بدون لکه، انتخاب یک روز ابری است، زیرا نور مستقیم آفتاب خیلی سریع پنجره شما را خشک می کند و لکه ها آب و یا مایع تمیز کننده شیشه بر روی آن باقی می ماند. اگر منتظر یک روز ابری برای شستن پنجره بمانید، می توانید این اطمینان را کسب کنید که در نهایت پنجره هایی براق و عاری از هر گونه لکه خواهید داشت.

قبل از شروع کار، بهتر از اگر امکان در آوردن پرده ها هست آن ها را در آورید اگر نه سعی کنید آن ها را در گوشه ای ببندید تا هم مزاحم کار شما نشوند و هم آلودگی ها و گرد و غبار شیشه ها در حین تمیز کردن، به آن ها سرایت نکند. سپس یک برس خشک و یا یک دستمال را بر روی قاب پنجره ها بکشید و گوشه های قاب پنجره را تمیز کنید ، همه گرد و غبار های موجود را از بین ببرید.  از یک حوله نازک برای پاک کردن هرگونه علامت روغنی یا اثر انگشت استفاده کنید. حوله ی نازک در این مرحله ترجیح داده می شود زیرا از انتقال چربی به پارچه یا اسفنج جلوگیری می کند (که در نتیجه می تواند در مناطق دیگر پنجره پخش شود).

تمیز و براق کردن پنجره از بالا به پایین

اگر واقعاً می خواهید پنجره ی خانه و یا محل کار شما بدون لکه باشد، پنجره ها را از بالا به پایین تمیز کنید. از آنجا که محلول شستشوی شیشه می تواند به پایین نشت کند ، از نیروی جاذبه به نفع خود استفاده کنید و بگذارید پاک کننده داخل مناطقی که هنوز شسته نشده اید، نفوذ کند. از بالا شروع کنید و به پایین کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که هیچ گونه قطره ای روی سطوح شیشه ای که قبلاً کاملاً تمیز شده است نمی افتد.

تمیز و براق کردن پنجره ها با استفاده از طی شیشه پاک کن

شگفت انگیز است که این ابزار ساده در تمیز و براق کردن پنجره چه تفاوتی ایجاد می کند. گاهی اوقات پاک کردن شیشه ی پنجره با استفاده از پارچه، تمام محلول شیشه پاک کن را از بین نمی برد در  پاک کردن مجدد قسمت هایی از پنجره که هنوز به قدر کافی عاری از شیشه پاک کن نشده اند تضمیمنی برای براق کردن پنجره هاست. با این حال ، استفاده از یک طی شیشه پاک کن، تمیز کاری هر بخش از پنجره را که نیاز به لکه گیری دارد، بدون مشکل انجام می دهد. اگر می خواهید پنجره های بلند را تمیز کنید ، استفاده از طی های شیشه پاک کن بلند ضروری است.

 

استفاده از گوش پاک کن

مهم نیست که چقدر تلاش کنید، به نظر می رسد گوشه های پنجره همیشه خارج از دسترسی آسان است و تمیز کردن این قسمت ها بسیار دشوار است، مگر اینکه ابزار مناسبی داشته باشید. برای تمیز و براق کردن پنجره ها استفاده از گوش پاک کن های پنبه ای برای تمیز کردن قسمت هایی که دسترسی به آن ها سخت است انتخاب ایده عالی است. این ترفند را انجام دهید تا شیشه هایی براق و عاری از هرگونه لکه داشته باشید.

تمیز و براق کردن پنجره ها با استفاده شیشه پاک کن دست ساز

بعضی اوقات راه حل های خانگی بهترین کاربرد را دارند و اقتصادی تر هستند علاوه بر این حاوی مواد شیمیایی ناشناخته نیز نیستند. برای درست کردن محلول شیشه پاک کن دست ساز خود ، 1 فنجان الکل ، 1 لیوان آب و 1 قاشق غذاخوری سرکه را با هم مخلوط کنید. استفاده از الکل و سرکه سفید در کنارهم آنچنان در تمیز و براق شدن پنجره های خانه و محل کار تاثیر دارند که  می تواند با مارک های تجاری رقابت کند. این محلول همچنین می تواند برای ایجاد درخشش خوب در کاشی ها، سطوحی که زرد شده اند و… به کار برده شود.

استفاده از روزنامه برای تمیز و براق کردن پنجره های خانه و یا محل کار

برخی از مردم برای صیقل دادن سطح شیشه های خود از روزنامه استفاده می کنند. استفاده از روزنامه راه حل خوبی است و می تواند به خوبی کار کند، اما بسیاری از افراد دوست ندارند که روزنامه ی را در دست خود بگیرند، به خصوص روزنامه ای که خیس شده باشد. اما اگر متوجه شدید که حوله و پارچه مخصوص تمیز کاری شیشه را در دسترس ندارید، روزنامه ارزش امتحان کردن دارد. حتی اگر از دست گرفتن آن حس خوشایندی ندارید می توانید به راحتی از دستکش استفاده کنید.

مراقب قاب های چوبی باشید

از چکیدن قطرات محلول شیشه پاک کن روی چوب جلوگیری کنید زیرا ممکن است به این سطوح آسیب برساند. اگر قاب پنجره های خانه و یا محل کارتان چوبی است یک پارچه کوچک را روی قاب چوبی قرار دهید تا هرگونه محلولی را که بر روی آن ریخته می شود را جذب شود. و از پاشیدن بیش از حد تمیز کننده به یکباره خودداری کنید – در عوض ، پنجره را در بخش های کوچک کار کنید که از بالا به پایین و پایین شیشه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *