نکاتی درباره نظافت راه پله ها و مشاعات ساختمان

نظافت راه پله و مشاعات ساختمان با پاکرویان کیارش

راه پله ها و ورودی ساختمان اولین مکانی است که بازدیدکنندگان از یک ساختمان و یا سازمانی  که قصد بازدید از آن را دارند، با آن مواجه می شوند و بر اساس آن مکان را مورد قضاوت قرار می دهند.

بنابراین این که این مناطق تمیز ، در دسترس و بی خطر باشد، موضوع مهمی است که باید بدان توجه شود. رویکرد ما برای تمیز کردن مکان های عمومی ساختمان نشانگر اهمیت این کار است. تمیز کردن این مناطق به دلیل رفت و آمد زیادی که در داخل ساختمان وجود دارد، فشرده تر است. نظافت راه پله ها و مشاعات ساختمان از کفپوش و هر سطحی دیگر که برای این مکان ها مورد استفاد قرار گرفته است، محافظت می کند.

اگر در یک آپارتمان با چندین طبقه، زندگی می کنید، به احتمال زیاد شما و همسایگانتان قسمت های خاصی از ساختمان را که در محدوده آپارتمان شما نیستند را به اشتراک می گذارید. این مناطق به عنوان مشاعات ساختمان یا بخش های مشترک شناخته می شوند. برخی از این نمونه ها عبارتند از:

 • سقف
 • راه پله ها ، پاگرد ها و پله ها
 • آسانسور
 • راه پله های فرار
 • لوله های فرعی
 • باغ ، حیاط خلوت ، فضای سبز
 • پارکینگ عمومی
 • ورودی ها و مسیرهای منتهی به ورودی ها
 • دیوارهای خارجی
 • پشت بام

 

نظافت راهپله ها تخصص ماست

 

برنامه نظافت دقیق
در صورتی که ساختمان شما علاوه بر واحد های مسکونی واحد های تجاری را نیز شامل می شود، برای اینکه ساختمان شما به درستی اداره شود ، باید یک برنامه نظافت دقیق از قبل بین مدیر عامل یا صاحبخانه و پیمانکار نظارتی حرفه ای آن ها تهیه شود. یک بازدید اولیه از محوطه ، کلیه نیازهای خاص ساختمان شما را در نظر می گیرد و مشخص می کند چه مواردی باید تمیز شوند ، چگونه و چه موقع باید کارها صورت بگیرند. طبق تجربه ما ، این برنامه تمیز کردن نیز باید به طور مرتب مورد بررسی قرار گیرد تا اطمینان حاصل شود که مشاغل موجود در لیست و فرکانس انجام کار آن ها همچنان مناسب برای بلوک و ساکنان آن است.

تمیز کردن منظم

عدم رسیدگی به بهداشت و نظافت ساختمان می تواند به راحتی به یک مشکل بزرگ از نظر بهداشتی و ایمنی درآید. به عنوان مثال ، زباله هایی که در طولانی مدت در مناطق مشترک رها می شوند به سرعت می توانند حشرات یا حیوانات موذی را به محوطه ساختمان جذب کنند و همچنین کف و دستگیره درهای کثیف نیز می توانند به محلی برای پرورش میکروب ها تبدیل شوند.

نظافت منظم لزوماً به معنای نظافت کل بلوک نیست که کاری دشوار به نظر می آید. ممکن است کارهایی وجود داشته باشد که اگر فقط یک بار در هر چند هفته یا ماه  انجام شوند کافی باشد: برای مثال ، تمیز کردن پنجره یا شستشوی فرش های لابی و…

بنابراین برای اینکه نظافت ساختمان به درستی و به موقع انجام شود، نیاز است تا مدیر ساختمان با مشورت دیگر ساکنان ساختمان برنامه ای منظم و دقیق برای آن در نظر بگیرد تا محیطی زیبا و تمیز برایتان آماده شود.

بهرمندی از شرکت های خدمات نظافت

یکی از راه های رسیدگی به نظافت راه پله ها و مشاعات ساختمان بهرمندی از نیروهای خدمات نظافت است. اگر شما مدیرعامل شرکتی هستید که برای پاکیزگی محیط کاری خود ارزش زیادی قائلید و یا خود در یک آپارتمان با چندین طبقه و به طبع چندین همسایه زندگی می کنید، در هر صورت ایجاد قرارداد با یک شرکت خدمات نظافت می تواند به تمامی نگرانی های شما بابت نظافت و زیبایی ساختمان پایان دهد. شرکت خدمات نظافت پاکرویان کیارش با توجه به پوشش تمامی نقاط تهران، از جمله شمال و جنوب و شرق و غرب، یکی از بهترین گزینه ها برای برون سپاری کارهایتان است.

اگر در طول روز خودتان برای نظارت بر کارها در ساختمان حضور ندارید، نیازی به نگرانی نیست، ما همیشه به نیرو های نظافتی خود گوشزد می کنیم هر بار که یک منطقه تمیز می شود ، یک برگه قابل مشاهده را امضا کنند. تا مدیر ساختمان و یا مدیر عامل شرکت به راحتی برنامه های نظافت ساختمان را پیگیری کند.

 

شرکت خدمات نظافت پاکرویان کیارش

 

چه کسی مسئول نگهداری از مناطق مشترک  در واحد های مسکونی است؟

دارندگان آپارتمان ها معمولاً مسئولیت حفظ مناطق مشترک را به عهده دارند ، هر چند همیشه این طور نیست. برخی از دارندگان ممکن است یک مدیر را از بین همسایگان برای مراقبت از مناطق مشترک ساختمان خود انتخاب کنند.

اگرچه ممکن است صاحبان واحد های مختلف مسئولیت بخش های مختلف ساختمان را بر عهده بگیرند ، اما خوب است که سالی چند بار با همسایگان خود ملاقات کنید تا در مورد نگهداری از ساختمان بحث و گفتگو کنید. اگر با همسایگان خود رابطه خوبی داشته باشید ، هر مشکلی در مناطق مشترک به سرعت شناسایی و حل و فصل می شود.

در اینجا چند مرحله برای کمک به اطمینان از اینکه ساختمان شما در وضعیت خوبی نگهداری می شود آمده است:

 • از بین همسایگان خود یک نفر را به عنوان مدیر ساختمان انتخاب کنید: آن ها می توانند بر کارهای تعمیر و نگهداری نظارت کنند.
 • همراه با همسایگان خودبا یک برنامه نظافت توافق کنید( به عنوان مثال ، برای تمیز کردن پله ها ، چمن زنی محوطه سبز و نگه داشتن باغ در وضعیت مناسب ، بررسی سقف ، دیوارها و زهکشی ها ، پاک کردن لوله ها و… و رنگ آمیزی)
  در اینجا یک سوال مطرح می شود:
 • آیا مسئولیت نگهداری را قبول خواهید کرد؟ آیا این کار را افراد حاضر در ساختمان انجام خواهند داد یا اینکه قصد دارید از یک شرکت خدمات نظافت کمک بگیرید؟
 • بر سر تعمیرات اضافی توافق کنید( بررسی کنید که آیا مورد نیاز است و یا خیر؟)
 • هزینه های مورد نیاز را پیش بینی کنید( هزینه چقدر خواهد بود؟ چقدر توانایی پرداخت هزینه دارید؟ چه کسی مسئول جمع آوری پول و پرداخت قبض است؟)

استفاده از یک وایت برد و یا تابلو اعلانات برای ساختمان ضروری است. این تابلو، مواردي را نشان مي دهد كه هنگام بازرسي از خانه و تهيه برنامه نظافت ، بايد به آن توجه کنید.

خدمات نظافت پاکرویان کیارش در اقسا نقاط تهران در نظافت تمامی محیط ها از قبیل مدارس ، دفاتر ، کارخانه ها ، فروشگاه های چند قسمتی ، هتل ها ، انبارها ، ویلا ها ، بیمارستان ها ، تعمیر و نگهداری ساختمان و … در خدمت شما عزیزان است. شرکت خدماتی ما دقیقاً همان جایی است که شما برای برون سپاری کارهای خود به آن نیاز دارید. تیم های ما به صورت شبانه روزی فعالیت می کنند. نیروهای حرفه ای ما به طور کامل برای تمیز کردن منازل مسکونی آموزش دیده اند. شرکت خدمات نظافت پاکرویان کیارش تمامی نقاط تمامی نقاط تهران را پوشش می دهد و رضایت کامل شما عزیزان را جلب خواهد کرد. نیروهای حرفه ای شرکت نظافتی ما دقیق و سریع هستند و می توانید به طور کامل از خدمات آن ها اطمینان حاصل کنید. برای اطلاعات بیشتر لطفا از طریق شماره تماس های موجود در سایت تماس حاصل فرمایید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *